mrkhoone فروردین ۲۲, ۱۴۰۱ 0 نظر

کلاه برداری در املاک

 

معامله املاک به خاطر مبلغ بالای قرارداد فرصت مناسبی برای کلاه برداریه و ما توی این پست به بررسی انواع اقدامات جعلی، کلاهبرداری در صنعت املاک و نکاتی که باید هنگام خرید و فروش ملک بدونید تا درگیر کلاهبرداری املاک نشید می پردازیم.

مشاور املاک جعلی

کلاهبرداران خودشون رو جای مشاور املاک قرار میدن و با معرفی فردی به عنوان خریدار اقدام به تنظیم قرارداد جعلی میکنن در هنگام مراجعه به دفاتر املاک، از مجوز ثبت و مجوز فعالیتش مطمئن بشید و بعدش اقدام به هرگونه معامله ای کنید.

وضعیت سند

ممکنه سند سه دانگ باشه یا ممکنه ملک دارای سند اوقاف باشه و …
سند باید کامل به رویت خریدار برسه و با مشخصات ملک، زمین یا آپارتمان مطابقت داشته باشه.

امضا همه مالکین

اگه معامله چند فروشنده (مالک اصلی) یا چند خریدار داشته باشه، باید همه افرادی که نام اونها در قرارداد نوشته شده، در طی نوشتن قرارداد حضور فیزیکی داشته باشن تا قرارداد صورت قانونی و معتبر داشته باشه.

دقت در قرارداد

در قسمت توضیحات قرارداد تمامی شرایط طرفین قرارداد، مشخصات چک هایی که رد و بدل میشه ،ضرر و زیان ها و شرایط فسخ و همچنین مبالغی که به صورت نقد واریز و پرداخت شده باید نوشته بشود.

کد رهگیری

ین سامانه تمامی مشاوران املاک رو موظف میکنه قراردادها رو تو این سامانه ثبت کنند و کد رهگیری بگیرن این کد به تمام قولنامه ها اعتبار میده
چطور؟؟ از فروش همزمان یک ملک به چندنفر جلوگیری میکنه همچنین با این کد میتونید از قرار گرفتن ملک در طرح های شهرداری و میزان بدهیش به بانکها هم مطلع بشین.

بنظر شما دیگه چه مواردی در معاملات ملکی وجود داره که باید بهشون توجه کرد؟

پیام بگذارید