mrkhoone مرداد ۲۹, ۱۴۰۱ 0 نظر

بهترین طبقه‌ آپارتمان برای سکونت کدومه؟

انتخاب آپارتمان پارامترهای مختلفی دارد که یکی از آنها موقعیت طبقه‌ آپارتمانه. اما بهترین طبقه‌ آپارتمان برای سکونت کدومه؟ طبقه‌ مناسب برای شما طبقه‌های بالاست یا طبقه‌های پایین ؟

دسترسی

این روزها تقریبا تمامی آپارتمان ها آسانسور دارند، اما هنوز میشه آپارتمان هایی رو پیدا کرد که آسانسور ندارند. در این ساختمانها زندگی در طبقات بالایی خیلی سخته چون برای رسیدن به خانه تان باید پله های زیادی رو بالا و پایین کنید حتی اگر ساختمان آسانسور داشته باشه امکان خرابی اون وجود داره. چیزی که واضحه اینه که دسترسی طبقه ی اول نسبت به تمامی طبقات ساختمان بهتره

نکته بعدی در مورد دسترسی طبقه های بالا اینه که در زمان بروز حوادث غیرمترقبه مثل زلزله یا آتش سوزی افراد ساکن در این طبقات در خطر بیشتری قرار دارند. حتی اگر ساختمان به پلکان فرار مجهز باشه باز هم تخلیه طبقات بالایی زمان بیشتری میبره

سر و صدا

مورد دیگه اینکه سر و صدای خیابان و ترافیک و… کمتر به این طبقات بالا میرسن. همچنین سر و صدای رفت و آمد اهالی نیز آزارتون نمیده. در نقطه مقابل طبقه اول بیشترین سهم رو از سر و صدا داره. نزدیکی به پارکینگ،

حیاط، خیابان و رفت و آمد اهالی میتونه آرامش رو از ساکنین این طبقات سلب کنه. البته یک ویژگی مثبت طبقه ی اول اینه که اگر بچه های پر سر و صدا و پر جنب و جوشی دارید اینجوری خیالتون راحته که کسی به شما اعتراض نمیکنه.

امنیت

طبقه های پایین نسبت به طبقه های بالا برای سارقین طعمه های مناسب تری هستن. پس اگه قصد خرید طبقات پایین ساختمان رو دارید حتما دقت کنید که واحدتون به وسایل ایمنی کافی مجهز شده باشه.

چشم انداز

یکی از ویژگی های برتر طبقات بالای آپارتمان ها چشم انداز خوبشونه. شما در طبقات بالا میتونید منظره و چشم انداز خوبی از شهر ببینید که مطمئنا در روحیه شما تاثیر داره.
نکته منفی دیگر برای طبقات پایین میزان نفوذ نور خورشید به این طبقاته. این طبقات به خاطر ساختمان های مجاور معمولا نورگیری ضعیفی دارن و برای خیلی ها نورگیر بودن خونه از مهمترین ویژگی هاست.

بنابراین این شمایید که باید معیارهاتون رو لیست کنید و با توجه به معایب و مزایای طبقات بالا و پایین بهترین طبقه رو برای خودتون تعیین کنید. طبقات میانی تقریبا ترکیبی از مزایا و معایبی رو دارند که گفتیم، اما با توجه به معیارهای شما اونها هم میتونن انتخاب های مناسبی باشند.

شما کدوم‌ طبقه رو ترجیح میدید و چرا؟

پیام بگذارید